Junior Olys - Boys Teams
2022-2023 Tournament Season Roster

Dates: November 2022 - March 2023
Winter Program Rules - Please Read

Jr. Oly "Orange" 3rd/4th Grade Team

Coach: Jake Espinoza

Game Type: Tournaments "Gold Division"

Chase George

Hudson Spencer

Tyler Tank

Taysom Simmons

Enzo Witherspoon

Owen Grice

Lincoln Brennan

Hudson O' Conner

Luke Henthorne

Tyson Espinoza

Logan Paul

Jr. Oly "Black" 3rd/4th Grade Team

Coach: Brad Larsen

Game Type: Tournaments "Silver Division"

Maddox Moore

Gavin Manzano

Maxxen Wirkulla

Asher Hanson

Aidric Morris

Owen Hannant

Declan Larsen

Logan Smith

Eli Finley

Judah Alexis

Jr. Oly "Orange" 5th Grade Team

Coach: Travis Workman

Game Type: Tournaments "Gold Division"

Blake Bernard

Carter Linebaugh

Ari Kolb

Derek Olsen

George Smith

Dylan Morales

Kensyn Wiliams

Alex Anderson

Luke Serafin

Michael Workman

Jr. Oly "Black" 5th Grade Team

Coach: TBD

Game Type: REC League and Silver Tournament TBD

Everett Bard

Miciah Moncur

Miles Ulrich

Malokai Plumb

Knowlen Mcculough

Conan Davis

Cory Rinkin

Ratika Marty

Jr. Oly "Orange" 6th Grade Team

Coach: Carlisle

Assistant Coach: Burchfield

Game Type: Tournaments "Gold Division"

Eston Carlisle

Garrett Burchfield

Jaden McBride

Collin Manneh

Jayden Thompson

Cannon Cubillas

Trevor Monroe

Victor Araiza

Camden Bucheit

Maddox Spencer

6th Grade Development/Alternate Players

Roman Hall

Damian Campos

David Muthee

Benjamin Rodriguez

Kaleb Dornbusch

Jr. Oly "Orange" 7th Grade Team

Coach: Greyson Salinas

Game Type: Tournaments "Gold Division"

Brady Passage

Asher Blount

Finn Larsen

London Butler

Michael Hudgins

Carter Nguyen

Robby VanBishler

Anthony Workman

Mahkai Shakur

Andrew Tokstad

Jr. Oly "Black" 7th Grade Team

Coach: Calen Kolb

Game Type: Tournaments "Silver Division"

Micah Kolb

Kael Grainger

Orion Montes

Torrian Chet

Brycen Hatton

Julian Lutz

Ethan Wylam

Sam Hoda

Jack Chapman

Aiden Lawrence

Ryker Chitwood

7th Grade Development/Alternate Players

Ethan Jacobsen

Brayden Odoherty

Josiah Lorenzana

Cyrus Lejjema

Jr. Oly "Orange" 8th Grade Team

Coach: Alex Vasquez

Game Type: Tournaments "Gold Division"

Jaxx Kresner

Caden Cunningham

John Willis

Lane Isham

Tylar Alik

Parker Kruse

Cash Esquivel

Omar Franco

Colton Roudebush

Hayden Tibbs

Blake Almero

Jr. Oly "Black" 8th Grade Team

Coach: TBD

Game Type: REC League and Silver Tournament TBD

Carter Leatherman

Braden Ralls

Tien Jokon

Zeke Hernandez

Carrson Vanhoute

Isaiah Marty

Aza Caraway

Adrian Arechiga

Jackson Scott

Samuel Kumpula

Josiah Moncur